Preis der Spedition Arnold Fischer, Lohne

10 Springprüfung Kl.L

Result list: 16 competitors in this competition. Last updated at 17:59 hrs (04.03.2017)

Judges:  Katja Beck
Anja Lübbert zur Lage
Rank
Nation
Competitor
CNR
Horse
Fehler Zeit
1
Daniela Marschall 
GER / PSV Löningen-Ehren e.V.
526
Lucky 1504  
W / Meckl. / Schi / 2006 / Lasirco / Saint Cloud / O: Marschall,Daniela / B: Holzhausen,Dr. Jens
0.00 48.16
2
Matthias Smitz 
GER / RuFC Dinklage e.V.
527
Lucky Pezi  
W / Old / B / 2008 / Lord Pezi / Landfriese I / O: Smitz,Matthias / B: Smitz,Matthias
0.00 49.98
3
Judith Eggimann 
GER / RV Mettingen e.V.
119
Captain Strategos  
H / Hann / Db / 2009 / Chalet / Stakkato Gold / O: Eggimann,Pilar / B: Frehe-Siermann,Marten
0.00 55.07
4
Wiebke Schwarting 
GER / PS Petersfehn e.V.
347
Diarada 7  
S / OS / B / 2010 / Diarado / Lordanos / O: Schwarting,Wiebke / B: Schwarting,Wiebke
0.50 60.40
5
Julia Raupach 
GER / RUFV Alfhausen
220
Cherubino 5  
H / Old / B / 2006 / Couleur Rouge / Quebec / O: Raupach,Julia / B: Bielefeld,Weiolet
4.00 50.82
6
Christine Haskamp 
GER / RSC Handorf-Langenberg e.V.
457
La petite Fleur 3  
S / Old / Db / 2003 / Lamentos / Notorius xx / O: Haskamp,Christine / B: Tegeler,Ute
4.00 51.78
Other, non-placed competitors
7
Andreas Hein 
GER / RUFV Merzen
163
Catana Do  
S / Old / B / 2010 / Catan / Dr.Doolittle / O: Dobratz,Karl-Heinz / B: Dobratz,Karl-Heinz
4.00 52.88
8
Philipp Lingens Dr. 
GER / RUFV Alfhausen
751
Scarlett 580  
S / Hann / B / 2006 / Stakkato / Argentinus / O: Lingens,Dr. Philipp / B: Buente,Erich
4.00 54.53
9
Hendrik Bohne 
GER / FuRV Neuenkirchen
146
Cascada 80  
S / Old / B / 2009 / Check In / Quattro B / O: Bohne,Hendrik / B: Bohne,Richard
4.00 55.15
10
Ruth Meyer 
GER / RFV Holdorf e.V.
226
Chicco RM  
H / OS / Schwb / 2011 / Conthargos / Clinton / O: Meyer,Ruth / B: Meyer,Ruth
4.00 58.24
11
Daniela Marschall 
GER / PSV Löningen-Ehren e.V.
366
Easygoing  
W / Hann / R / 2009 / Escudo I / Galvano / O: Marschall,Daniela / B: Meyer,Jürgen
8.00 51.16
12
Sabine Rietbrock 
GER / ZRUFV Berge e.V.
200
Chaplin JSR  
W / Old / Schi / 2007 / Clinton II / Pluspunkt / 104LP19 / O: Rietbrock,Jens / B: Rietbrock,Jens
8.00 52.11
13
Siegfried Plantholt 
GER / RUFV Hasbergen e.V.
120
Caramaire  
S / OS / F / 2009 / Carlando I / Guidam (de Dartay) / O: Plantholt,Siegfried / B: European Youngsters ek,
8.00 54.55
14
Julia Raupach 
GER / RUFV Alfhausen
110
Candice King  
S / Old / B / 2008 / Casiro I / Landjonker (Fruhling) / O: Raupach,Julia / B: Raupach,Dr. Karl
10.25 67.05
15
Jürgen Schipper 
GER / RUFV Nordhorn e.V.
258
Clindoer  
H / Westf / Schi / 2008 / Clinton II / Grandeur / O: Schipper,Jürgen / B: Doetkotte,Georg
13.00 62.41
Ludger Hugenberg 
GER / RSC Handorf-Langenberg e.V.
570
Peggy 679  
S / KlDRpf / R / 2010 / Percy / Worldly I / O: Hugenberg,Ludger / B: Piegsa,Elisabeth
eliminated