Gajos Tiefbau, Bielefeld-Jöllenbeck
Privatbrauerei Strate, Detmold

10/2 Dressurprfg. Kl.L* - Tr.

Starting Order: 19 competitors in this competition. Last updated at 18:07 hrs (03.09.2017)
Judges:  Susanne Zander
Fritz Ostmeyer
Nr
Nation
Competitor
CNR
Horse
Results
1
Yvonne Bulla 
GER / RV Drei-Eichen-Diebrock e.V.
374
Princess 304  
S / DR / R / 2003 / FS Pour l'Amour / Tangerine Dream / O: Bulla,Yvonne / B: Fleddermann,Gisela
............
2
Kathrin Harms-Hirche 
GER / RFV von Lützow Herford e. V.
025
Benny Blue 2  
H / DR / B / 2007 / Benjamyn I / Nantano / O: Harms-Hirche,Kathrin / B: Harms-Hirche,Kathrin
............
3
Patrick Branding 
GER / RFV Brake e.V.
412
Richiamo  
W / Hann / B / 2001 / Rohdiamant / Grundsee / O: Niemeier,Heike / B: Niemeier,Heike
............
4
Verena Pastel 
GER / RV Bad Salzuflen e.V.
422
Rohinih  
H / Westf / Db / 2010 / Rohniro / Dimension / O: Pastel,Verena / B: Sandhowe,Heinrich
............
5
Beatrix Geller 
GER / RV Drei-Eichen-Diebrock e.V.
466
Sir Sheldon Cooper  
W / Hann / F / 2010 / Sarkozy / Lungau / O: Geller,Beatrix / B: Neteler-Hemmen,Claudia
............
6
Lisa Massong 
GER / RV Lippische Rose Oerlinghausen-Wäh
489
Symphonie 90  
S / Old / B / 2008 / Sorento / Donnerschwee / O: Massong,Lisa / B: Huslage,Bernd
............
7
Emilia Borgstedt 
GER / RFV Graf Haeseler Wallenbrück e.V.
499
Venezia 78  
S / DR / B / 2009 / Vincent / Golden Game Boy / O: Borgstedt,Emilia / B: Strothmann,Ludger
............
8
Carmen Anders 
GER / RV Bünde e.V.
049
Calou 7  
W / Westf / B / 2009 / Casiro I / Lupicor / O: Anders,Carmen / B: Ciesler,Dr. Bernd
............
9
Ida Luise Niederdorf 
GER / TG Schaumburg e. V.
072
Chelsey 13  
S / DR / F / 2007 / Lajunen / St. Annens Monsieur N / O: Niederdorf,Sina / B: Sieg,Andreas
............
10
Ann-Theresa Schliephake 
GER / RFV Lützow Schuckenbaum e. V.
092
Couleur-Dream  
H / Westf / Schwb / 2002 / Couleur-Rubin / Del Mar L / O: Depenbrock-Schliephake,Ulrike / B: Meyer,Jürgen
............
11
Sandra Langenberg-Schmedt 
GER / RUFV Melle-Gesmold e.V.
118
Dauneline SLS  
S / Hann / Db / 2010 / Don Primus / Weltmeyer / O: Langenberg-Schmedt,Sandra / B: Langenberg-Schmedt,Sandra
............
12
Gaby Vogt 
GER / RV Drei-Eichen-Diebrock e.V.
172
Downtown 17  
H / Old / Db / 2007 / Don Romantic / Rohdiamant / O: Vogt,Gaby / B: Berding,Clemens-August
............
13
Anne Engelking 
GER / Ländl. RV Lindhorst u.U. e.V.
238
Freddy Lee K  
W / Hann / Df / 2012 / Fürst Nymphenburg I / Archipel / O: Kreyenhagen,Dieter / B: Kreyenhagen,Dieter
............
14
Josef Pinke 
GER / RV Lippborg-Unterberg e.V.
241
Freya VT  
S / Westf / Db / 2009 / Floresco / Caribo GL / O: Pinke,Josef / B: ZG Vormbrock,E.u.Timmermeister,F.
............
15
Jan Ole Färber 
GER / RFV Dornberg e.V.
268
Hägrid  
W / Westf / B / 2006 / Hogwart / Dinard L / O: Fõrber,Matthias / B: Erdmann,Agnes
............
16
Jona Grimm 
GER / RFV von Lützow Herford e. V.
280
Jazzdance 3  
W / Old / Db / 2004 / Jazz Time / Donatelli I / O: Husemann-Obermeier,Annette / B: Kotschofsky,Oliver
............
17
Rieke Hellweg 
GER / RFV Graf Haeseler Wallenbrück e.V.
299
Lakritz 17  
H / Hann / R / 2003 / Likoto xx / Carbid / O: Bergmann,Ingo / B: Wibbelsmann,Hans
............
18
Yvonne Bulla 
GER / RV Drei-Eichen-Diebrock e.V.
035
Black Jack 188  
H / DR / Schwb / 2008 / Bon Jovi / Night-Dream / O: Harms-Hirche,Kathrin / B: Bretschneider,Thomas
............
19
Sina Tiemann 
GER / RV Herzog Wittekind Oberbauerschaft
318
Linaro 34  
H / Hann / Df / 2002 / Londonderry / Dobrock / O: Tiemann,Sina / B: ZG Hellmann,Annette u.Joachim
............