Preis und Ehrenpreis des Reitsportfachgeschäftes Pferdewelt Baumberge,
Havixbeck

03 Springprfg.Kl.L m.St.

Result list: 21 competitors in this competition. Last updated at 21:11 hrs (01.12.2018)

Judges:  Harry Lorenz
Michael Settertobulte
Rank
Nation
Competitor
CNR
Horse
Umlauf
Fehler
 
Zeit
Stechen
Fehler
 
Zeit
1
Klaus Winkler 
GER / RV Albersloh e.V.
078
Carla 211  
S / Westf / B / 2011 / Comme il faut / Power
0.00 61.11 0.00 35.21
2
Sabrina Geßmann 
GER / RFV Nienberge-Schonebeck e.V.
135
Corvinus W  
H / Old / B / 2012 / Ciacomo / Louis
0.00 59.70 0.00 35.64
3
Tim Scheunemann 
GER / RFV Nienberge-Schonebeck e.V.
067
Callidora  
S / Westf / B / 2011 / Cayetano L / Burggraaf
0.00 59.58 0.00 38.95
4
Karl-Josef Kückmann 
GER / RFV Roxel e.V.
624
Cranberry 14  
S / Westf / B / 2010 / Christiano / Florestan II
0.00 59.71 2.00 44.44
5
Pia Levermann 
GER / ZRFV Coesfeld-Lette e. V.
083
Carmen R  
S / Westf / B / 2004 / Christoph Columbus / Rotarier
0.00 51.15 4.00 31.59
6
Svenja Lobbe 
GER / RFV Darfeld e.V.
148
Daddy Cool 31  
W / 2005 / Dinard L / Rosenkavalier
0.00 56.61 4.00 34.30
7
Karen Grandin 
GER / RFV Nienberge e.V.
514
Samuraj 34  
W / Hann / R / 2010 / Satisfaction I / El Bundy I
0.00 53.04 4.00 37.63
Other, non-placed competitors
8
Lucas Ackermann 
GER / RFV Roxel e.V.
522
Sanvitalio  
W / Westf / B / 2010 / Show Star / Lancer III
0.00 61.58 8.00 34.33
9
Marion Hofmann 
GER / RFV Greven e.V.
245
Escadia  
S / Trak. / B / 2008 / Heops / Ermitash xx
4.00 53.40
10
Philipp Hagemann 
GER / ZRFV Appelhülsen e.V.
075
Carina 555  
S / Westf / R / 2009 / Christ / Lago Navaro
4.00 54.26
11
Corinna Behrmann 
GER / RFV 1876 Amelsbüren e. V.
140
Crossover 3  
W / OS / Db / 2009 / Contago / Wanderer
4.00 56.29
12
Frieda-Johanna Spork 
GER / ZRFV Appelhülsen e.V.
202
Don Camillo 245  
W / DSP / B / 2009 / Dream Rubin / Rutowski
4.00 57.92
13
Helge Brandt 
GER / RFV Rinkerode e.V.
003
Adi 16  
W / Westf / F / 2009 / Amantino / Potential
4.00 60.43
14
Tanja Krevert 
GER / ZRFV Bösensell e. V.
132
Corado 107  
W / Hann / Schi / 2011 / Contagio / Escudo I
8.00 54.32
15
Frank Balster 
GER / ZRFV Appelhülsen e.V.
103
Chili du Lys  
S / Westf / F / 2011 / Champion Du Lys / Lupicor
8.00 54.33
16
Pia Deipenbrock 
GER / RFV Havixbeck-Hohenholte e.V.
387
Lexus O  
W / Westf / B / 2005 / Laureus / Arpeggio
8.00 56.81
17
Florian Fliß 
GER / ZRFV Appelhülsen e.V.
505
Rusticus 9  
W / Westf / Db / 2006 / Riccio / Bartok
8.00 61.07
18
Gabriel Ortega 
BRA / RV St. Hubertus Wolbeck e. V.
091
Cassiopeia 105  
S / Westf / Schi / 2011 / Confidence / Friedenstraum
12.00 59.28
19
Janina Vennemann 
GER / RFV 1876 Amelsbüren e. V.
063
Café noir  
S / Westf / Db / 2012 / Captain Jack / Danny De Vito
16.00 58.11
20
Heinrich Große-Dütting 
GER / RFV Rinkerode e.V.
409
Luxus G.D.  
H / Westf / B / 2005 / Luxius / Cor de la Bryere
18.00 85.17
Dominik Hagemann 
GER / ZRFV Appelhülsen e.V.
460
Riamo's Big Boy  
W / DSP / F / 2008 / Riamo / Prinz Pilot / 104PX10
eliminated