MCT Handelsgesellschaft mbH, Haren

07 Mannsch.-Springprfg.Kl.A*

Starting Order: 27 competitors in this competition. Last updated at 21:10 hrs (22.02.2019)
Judges:  Matthias Welker
Heinrich Koonert
Nr
Nation
Competitor
CNR
Horse
Results
05 Jonas's Glamour Girls
1
Nora Muke 
GER / RUFV Haren-Ems
010
Arimara  
S / KWPN / B / 2005 / C-Indoctro / Jimtown / O: Lüssing,Hermann-Josef / B: Agema,B.
............
05 Jonas's Glamour Girls
2
Kim Husmann 
GER / RC Werlte e.V.
144
Cup Cake K  
W / DR / B / 2010 / Campino / Night-Power / O: Husmann,Kim / B: Klatte,Britta
............
05 Jonas's Glamour Girls
3
Emma Lammers 
GER / RUFV Haren-Ems
124
Cordula H  
S / Old / F / 2011 / Clinton II / Grand Amour / O: Hermeling,Jan / B: Hermeling,Ludger
............
05 Jonas's Glamour Girls
4
Svenja Born 
GER / RUFV Haren-Ems
026
Bodine 2  
S / KWPN / Db / 2006 / Tygo / Gershwin / O: Born,Janina / B: Wichers,J.B.
............
04 Jonas's wilden Amazonen
5
Carolin Stavermann 
GER / RUFV St. Georg Georgsmarienhuette
314
Olleg  
W / Westf / B / 2007 / L'Avian / Cordalme Z / O: Stavermann,Sebastian / B: König,Leo
............
04 Jonas's wilden Amazonen
6
Nora Möhlenkamp 
GER / RUFV Haren-Ems
298
Milkyway K  
H / DR / Schi / 2013 / Makuna Matata / Night-Power / O: Möhlenkamp,Nora / B: Klatte,Britta
............
04 Jonas's wilden Amazonen
7
Johannes Sabel 
GER / RUFV Haselünne u.Umgb. e.V.
369
Shir Khan S  
W / Hann / B / 2013 / Stakko / Quaid I / O: Sabel,Johannes / B: Sabel,Johannes
............
04 Jonas's wilden Amazonen
8
Maren Dreising 
GER / RFV Lingen u.U.e.V.
264
Lingua 2  
S / Old / Schi / 2008 / Coupe de Coeur / Zeus (Nurzeus) / O: Dreising,Maren / B: Böckmann,Aloys
............
01 Power Riders I
9
Mona Seggebruch 
GER / RFV Südlohn-Oeding e. V.
174
Easy like a Champ  
W / Westf / B / 2012 / Eldino / Landpilot / O: Seggebruch,Mona / B: Buning,Antonius
............
01 Power Riders I
10
Jolina Hornhues 
GER / RFV Südlohn-Oeding e. V.
212
Gina 1719  
S / Hann / Db / 2006 / Giovanni / Conteros / O: Hornhues,Tania / B: Kruse,Hans-Heinrich
............
01 Power Riders I
11
Lena Ottink 
GER / RFV Südlohn-Oeding e. V.
033
Cabit 3  
W / Holst / BkaSc / 2014 / Connor / Quinar / O: Hornhues,Tania / B: Pape,Bjoern
............
01 Power Riders I
12
Edgar Hornhues 
GER / RFV St. Martin Stadtlohn e. V.
272
Lord Eddi 2  
H / Hann / B / 2009 / Lord Pezi / Cordalme Z / O: Hornhues,Tania / B: Hölscher,Hermann
............
03 Wietmarschen
13
Nicole Hilbers 
GER / RUFV Wietmarschen
223
Hip Hop's Hallah  
S / Grpf.o.R / B / 2011 / O: Hilbers,Nicole
............
03 Wietmarschen
14
Nadja Hilbers 
GER / RUFV Wietmarschen
391
Sunny Daylight 3  
S / Db / 2012 / O: Hilbers,Nadja
............
03 Wietmarschen
15
Nadine Hilbers 
GER / RUFV Wietmarschen
052
Carmela 2  
S / OS / F / 2005 / Cannavaro / Ramino / O: Bußmann-Wöhle,Leonie / B: Freese,Anne-Kristin
............
03 Wietmarschen
16
Sandra Fokkert 
GER / RUFV Wietmarschen
168
Dream Girl 67  
S / Hann / Df / 2012 / Don Henrico / Alabaster / O: Moelert,Sarah / B: Moelert,Sahra
............
02 Power Riders II
17
Petra Könning 
GER / RFV St. Martin Stadtlohn e. V.
173
Dutshman  
W / KWPN / Schi / 2003 / Nexxus / Hierarch / O: Könning,Petra / B: Tolner,D.
............
02 Power Riders II
18
Winfried Hamann 
GER / ZRFV Legden e.V.
088
Chico 869  
W / Westf / B / 2008 / Cayetano L / Lexus / O: Hamann,Winfried / B: Kröger,Karl-Heinz
............
02 Power Riders II
19
Mona Seggebruch 
GER / RFV Südlohn-Oeding e. V.
339
Quintino D  
W / Westf / B / 2011 / Quipeggio / Sandro Hit / O: Seggebruch,Nina / B: Dües,Stefan
............
06 Hesel
20
Sven Klock 
GER / RuFV Leer-Bingum e.V.
389
Stella 1017  
S / Dt.Pf / B / 2009 / Shadow Jumper / Lancet / O: Klock,Sven / B: John,Virginia
............
06 Hesel
21
Petra Schmale-Weßels 
GER / RUFV Hesel u. Umgebung e.V.
265
Little Egypt  
H / Old / Df / 2002 / Landgold / Dalmaro / O: Korba,Daniela / B: Jaeger,Julius
............
06 Hesel
22
Bettina Hentschel 
GER / RUFV Hesel u. Umgebung e.V.
066
Catania 112  
S / KWPN / B / 2007 / Montreux / Orthos / O: Hentschel,Bettina / B: Stoeterij Veldhoek/Hermann Boeve,
............
06 Hesel
23
Sarah Bronn 
GER / PferdeSV Ems-Dollart e.V.
292
Magic Whisper  
W / NWR / F / 2006 / O: Bronn,Sarah
............
07 Haren
24
Anke Deuling 
GER / RUFV Haren-Ems
233
It's Lady Yvonne Z  
S / Z.Rpf / Schi / 2008 / C-Indoctro / Landjunker II / O: Deuling,Marina / B: ZG Gerrits u.Veltmaat,
............
07 Haren
25
Manfred Hebbelmann 
GER / RUFV Haren-Ems
333
Queena LH  
S / OS / Df / 2011 / Last Man's Hope / Quattro B / O: ZG Litmeyer u.Hebbelmann, / B: ZG Litmeyer u.Hebbelmann,
............
07 Haren
26
Marina Deuling 
GER / RUFV Haren-Ems
334
Quel Vie  
S / Old / BkaSc / 2004 / Quidam's Rubin / Larinero / O: Deuling,Marina / B: Böckmann,Josefa
............
07 Haren
27
Nina-Justine Held 
GER / RUFV Haren-Ems
108
Columbo 50  
H / Hann / B / 2009 / Calido I / Argentinus / O: ZG Held,Franz u.Claudia / B: ZG Held,Franz u.Claudia
............