Schedule / Startlist / Results
The following overview shows all competitions of this event. As soon as startlist or results are available, a button appear in the same row. By click on this button you can open the requested list. Currently running competitons are marked specially and are indicated as "live".

Tuesday, 05. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results
Gratis inkom voor iedereen op alle dagen
Geen mondmaskerplicht en geen COVID-test vereist
Eindranking Diamant Cup
Sponsored by Lannoo
Eindranking Briljant Cup
Sponsored by European Horse Services
Eindranking Platina Cup
Sponsored by Cool Horses
Eindranking BK Pony
Sponsored by The Horse Shop
Eindranking BK Children
Sponsored by The Horse Shop
Eindranking BK Junior 2021
Sponsored by Field of Ellis
Eindranking BK Young Rider
Sponsered by Field of Ellis
Eindranking BK U25
Sponsored by Joli Lodger
Eindranking BK Kleine Tour
Sponsored by Joli Lodger
Eindranking BK Grote Tour
Sponsored by Stephex

Wednesday, 06. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

08:30
1
Diamant Cup - N 4.2
Sponsored by Lannoo Voeders
14:30
2
Briljant Cup - N 4.3
Sponsored by European Horse Services
18:30
3
Platina Cup - Intermediaire A
Sponsored by Cool Horses

Thursday, 07. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

10:00
4
BK Young Riders - Team Test
Sponsored by Field of Ellis
11:30
6
BK Juniors - Team Test
Sponsored by Field of Ellis
14:15
7
BK U25 - Intermediaire II
Sponsored by Joli Lodger
15:30
9
BK - Kleine Tour - Prix St Georges
Sponsored by Joli Lodger
20:00
10
BK - Grote Tour - Grand Prix
Sponsored by Stephex

Piste 2

08:30
5
Diamant Cup - N 4.3
Sponsored by Lannoo Voeders
14:30
8
Briljant Cup - Prix St. Georges
Sponsored by European Horse Services

Friday, 08. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

08:30
11
BK Pony's - Team Test
Sponsored by The Horse Shop
11:00
12
BK Juniors - Individual Test
Sponsored by Field of Ellis
13:30
13
BK Young Riders - Individual Test
Sponsored by Field of Ellis
15:00
15
BK U25 - Grand Prix U25
Sponsored by Joli Lodger
16:30
17
BK - Kleine Tour - Intermediaire I
Sponsored by Joli Lodger
21:00
18
BK - Grote Tour - Grand Prix Special
Sponsored by Stephex

Piste 2

13:30
14
BK Children - Preliminary Test B
Sponsored by The Horse Shop
15:00
16
Platina Cup - Intermediaire II
Sponsored by Cool Horses

Saturday, 09. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

08:30
19
BK Children - Team Test
Sponsored by The Horse Shop
09:45
21
BK Juniors Finale KUR
Sponsored by Field of Ellis
12:00
23
BK Young Riders - Finale KUR
Sponsored by Field of Ellis
14:00
25
Diamant Cup - finale - KUR Niveau 4
Lannoo Voeders
17:30
27
Briljant Cup - Finale - KUR N5
20:45
28
Platina Cup - Finale KUR Intermediaire A/B

Piste 2

08:30
20
Diamant Cup - Consolation Niveau 4.3
11:45
22
Briljant Cup - Consolation Prix St Georges
Sponsored by European Horse Services
13:00
24
BK Pony's - Individual Test
Sponsored by The Horse Shop
15:30
26
BK Kleine Tour - Consolation Intermediaire I
Sponsored by Joli Lodger

Sunday, 10. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

09:00
29
BK Children - Finale - Individual Test
Sponsored by The Horse Shop
10:30
30
BK Pony's - Finale - KUR Pony
Sponsored by The Horse Shop
13:00
31
BK-Kleine Tour- Finale KUR Intermediaire I
Sponsored by Joli Lodger
16:15
32
BK U25 - Finale KUR Grand Prix
Sponsored by Joli Lodger
17:20
33
BK - Grote Tour - Finale KUR Grand Prix
Sponsored by Stephex